Facebook – Děsivý organismus

29. srpna 2010 v 19:16 | Lady December |  Myšlenky

Není to až tak dávno, co jsem ještě netušila co je to FACEBOOK. To je však minulost - ano i já jsem nakažena. I já se nechala strhnout davem a zřídila si profil na facebooku. Je to úžasné a zároveň děsivé, jak se dokáže takový nevinný server, zřízený prý původně pro studenty Harvardu, rozšířit a vyspět v takovou gigantickou obludu hýbající dnešním moderním světem. Kdysi jsme se ptali - dáš mi svůj mobil? Nedávno jsme se ptali - dáš mi ICQ? Teď se ale ptáme - máš facebook? Proboha, co to je? Neskutečné jak jde doba v před a nezastaví se před ničím.
          Nejvíce mne pobavili "anti-články" týkající se facebooku a pod tím okno. "Sdílej článek na facebooku"  To mi přijde víc než úsměvné!
Facebook

Nepsala bych tento článek, kdyby mne nezaujalo myšlení a chování některých lidí, které mám já osobně v přátelích. Bylo tak deset hodin dopoledne a já zapínala notebook. Když jsem se prokousala přes hromadu emailů a vzkazů na lide.cz, tak přišla řada na facebook. Po přihlášení na svůj účet, mne praštil do očí status jedné nejmenované osoby:
Proč proboha já!:((
A pod tím bylo během pěti minut asi jedenáct dalších komentářů typu:
Nebuď smutný/á - Taky je mi na nic:´-(
- Chjo:(, ty taky? - Nelíbí se mi.
Když jsem tam našla takhle další pět komentářů, napadla mne otázka:
To se na facebook chodí vážně jen fňukat? Ukazovat každému, jak je na nás život zlý a jak je to všechno na nic? V poslední době mi přijde, že lidé řeší věci a své problémy víc zde, než v reálném životě. Co je špatně?
   Potom jsme my - ti, kterým to přijde dětinské a hloupé - za ty nejméně citlivé osoby na světě a nemáme pro nikoho pochopení. Ach - asi bychom se nad sebou měli zamyslet, muhehe!

Co lidi, vede k tomu napsat na facebook něco takového? Puberta? Copak už nikdo nemá, žádný pud sebezáchovy nebo kousíček hrdosti? Vím, já jsem prý hrdá až běda, ale i tak mi tohle přijde povrchní. Neskutečné je - kolik statusů týkajícFacebook2ích se toho co měl člověk ke snídani, k obědu, k večeři a že se nudí. Nabízí se otázka - Koho zajímá to co měl tady Franta nebo Miluna k obědu?

Ani nemluvím o fotkách, kde pubertální slečny špulí rtíky a na fotce je vidět víc výstřih než tvář. Nebo kde se chlapci fotí před zrcadlem a ukazují světu své břišní svaly. Ale což, tomu se říká puberta a to je trochu jiné téma. I já taková byla - naštěstí pro mě a mé okolí, jsem i já z toho vyrostla.
Ano, na závěr tedy přiznávám - facebook ovládá moderní svět a stává se návykovým. I já jsem závislá. Fandím těm, kteří mu stále odolávají, se vzkazem - braňte se jak chcete, ale obávám se, že až se facebook napapá puberťákama, sežere i vás. 

 (Zdroj obr.č.2)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Moon-lustre Moon-lustre | Web | 29. srpna 2010 v 19:32 | Reagovat

Já si založila fb hlavně kvůli spolužákum... Než bychom si materialy do školy poslali přes mail, trvalo by to věčnost... takhle je to otázka chvilky.
Bohužel, začínám ho nesnášet. Proč? Protože člověk ztrácí své soukromí. Svou anonymitu. Každý je kažého přítel a pak ho ani na ulici nepozdraví. Už i na internetu je přetvářka. Proto mám ráda blog.. mám klid od okolí... lidé se ptají na to, co je zajímá, protože je to zajímá...neptají se ze zdvořilosti, protože na tu se můžou v anonymitě vykašlat. Na blogu se člověk nemusí omezovat kvůli okolí, protože jeho okolí o tom neví...

2 Lady December Lady December | 29. srpna 2010 v 19:35 | Reagovat

[1]: Ano v tom naprosto souhlasím.:)

3 Moon-lustre Moon-lustre | Web | 29. srpna 2010 v 21:52 | Reagovat

Ví tvé okolí o tvém blogu? Nebo tu jsi jako Slečna v utajení? :-)

4 Lady December Lady December | 29. srpna 2010 v 22:57 | Reagovat

[3]: Někteří VIP o něm vědí...ale mám ráda své soukromí. I když zde mám na sebe kontakt a fotky - přesně takhle mi to vyhovuje.

5 Moon-lustre Moon-lustre | Web | 30. srpna 2010 v 0:48 | Reagovat

[4]: Ano, na blogu je krásně, když se člověk nemusí ohlížet, co může či nemůže napsat, aby nepohoršil někoho ze svého okolí...

6 Lada Lada | 18. září 2010 v 18:13 | Reagovat

no já facebook nemám a ani nemám v plánu si ho zakládat. jsem v zásadě proti němu, a nikdy jsem nepochopila, k čemu to je. Můj přítel svůj profil má, takže pokud někdo hodí fotky na facebook místo třeba na rajče nebo cokoli jiného, stačí, když se přihlásí jeden :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Designed by Lady December
©