Spero, dum spiro.

25. září 2010 v 18:37 | Lady December |  Myšlenky
Spero, dum spiro.
Doufám, pokud dýchám.

 Naděje - náplast na zranění způsobená životem. Horší to je potom když
se ta náplast odlepí. Už kdysi staří Římané říkali: "Naděje umírá poslední. Dokud dýcháš - žiješ, doufej. "
          Každý z nás doufá. Někdo doufá v to, že jeho oblíbený fotbalový tým vyhraje. Další doufá, že ho přijmou na jeho vysněné pracovní místo. A mnozí další nadějně vzhlížejí ke svým snům a říkají si: "Třeba to jednou vyjde."

Bez naděje žít nelze, ale také je třeba si uvědomit, že mít naději je sice důležité, ale sny vám to nesplní. Ono by se také mohlo snadno stát, že celý život budete doufat a nILMEakonec zjistíte, že jste celý život vzhlíželi k něčemu pro co jste pak nehnuli ani prstem. Málo kdo vám splní vaše přání. Doba jde dál, lidé se mění. Žijeme ve světě, kde každý jde druhému po krku s vidinou většího zisku. Vždy když poslouchám někoho jak si stěžuje, že je na něj život pes, tak si říkám: "Život není pes, to lidé jsou hyeny." Kdo není v dnešní době vychytralý a neumí si jít za svým - "nepřežije".
Já vím co chci a většinou to také dostanu. Mám naději, že úspěšně dostuduji na našem gymnáziu a půjdu na medicínu. Doufám, že se mi mé sny splní a udělám pro ně maximum. Věřím si a vím, že to zvládnu. Mám vše co potřebuji. Mám víru, chtíč a podporu rodiny - alespoň částečnou. Nebude to snadné a moc dobře si uvědomuji, že mnohokrát upadnu…Ale víte co se říká…
I pád na držku je pohyb dopředu…

Mám se ráda s své sny si splním...Kvůli těm kteří mi věří a kvůli SOBĚ!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Moon-Lustre Moon-Lustre | Web | 25. září 2010 v 19:03 | Reagovat

Nedělej věci pro druhé.. dělej je pro sebe :) moje sestra se nedostala na medicínu. Myslela, že ji to spadne samo do klína. Ach, ta naivita a lenost! Já ti budu držet palce, protože víš, že musíš bojovat.

2 Barbara von Gattermayer Barbara von Gattermayer | Web | 26. září 2010 v 11:04 | Reagovat

také to chci moc vidět, myslím, že to stojí za to...

Tvůj článek bych krásně vecpala do jedné věty: Každý svého štěstí strůjce

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Designed by Lady December
©