Člověk

2. října 2010 v 14:47 | Lady December |  Myšlenky


Někdy se stydím za to, že jsem člověkem.

V poslední době mi zprávy v televizi dost hýbají žlučí. Jeden vyhodí směnárnu do vzduchu.
Další okrade vozíčkáře a najdou se i takové zrůdy co utopí své novorozené dítě v záchodě. Je mi z nich zle. A to máme být vrcholem potravního řetězce?
          Lidé se urážejí všemožnými výrazy a ukazují na sebe, že se chovají jako zvířata. Ale napadá mne otázka…
People
          Jak si lidé můžou dovolit přirovnávat se ke zvířatům? I ta sebevětší zvířecí bestie má nad lidskou rasou na vrch. Alespoň v poslední době mi to tak přijde. Mnohdy je lidské chování
nechutné a neomluvitelné. Lidé se navzájem urážejí tím, že se mezi sebou nazývají supy a hyenami, ale neuvědomují si, že jsou daleko níž pod těmito tvory. A to jsou lidé vrchol evoluce? Den ode dne mi tohle tvrzení přijde čím dál více směšné a absurdní. Neumíme spolu žít vedle sebe natož se dohodnout. Kam se poděla veškerá etiketa a slušnost? Kde je porozumění a láska?
          Když už máme letadla a umíme létat jako ptáci, když máme lodě a ponorky a umíme ve vodě plavat jako ryby, možná je tedy na čase se naučit žít na zemi jako lidé.
Jsem znechucena z lidské rasy. Lidé se povyšují nad zvířata a sami jim nesahají ani po kotníky. Říká se, že zabít člověka je hřích a zabít zvíře nikoliv. Ale dnešní doma mne utvrzuje o opaku.

         
Jen hlupák tvrdí, že zvíře nemá rozum a nezná lásku.
Myslím, že bychom se měli chytnout za nos. Byl to člověk, kdo sám sebe jmenoval pánem. Jsme to my, kdo vede války. Je to lidská rasa, kdo ničí Zemi. V televizi jsem zaslechla otázku:
"Co se to letos s přírodou děje?" Měli bychom se spíš ptát sami sebe, co se to stalo s námi, že jsme tohle způsobili. Chybovat je lidské a svalit chybu na někoho jiného je ještě lidštější. Člověk mi čas od času přijde jako špatná parodie na život. Co se to s námi stalo?
Myslím, že už po pár set letech si příroda musela rvát vlasy za to, že nás stvořila. Musí z nás být minimálně na antidepresivech, chuděra.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 JackieOnyxis JackieOnyxis | Web | 2. října 2010 v 21:34 | Reagovat

Souhlasím...ale za tuto pyšnost může částečně i církev o svých pitomých blábolech viz. zvíře nezná lásku atd atd. Dále je to pak vláda, co se chová jak banda idiotů a nakonec lidé, co mi příjdou vlastně nespokojeni s tím, co mají a chtějí víc a víc. Na druhou stranu jsem toho názoru, že apocalypsa nebo něco takového ničemu nepomůže, protože na to doplatí jiní, kteří se jako chuligáni a hovada nikdy nechovali. Například já - ale je fakt, že s čistým rejstříkem úplně nejsem, ale to asi nikdo. Každopádně, někdo by měl naučit lidskou společnost jak se chovat.

2 Lady December Lady December | 2. října 2010 v 21:55 | Reagovat

[1]: Ano, a tím se dostávám zpět k tomu že i církev a vládu vede jen a jen člověk.

3 Fishero Fishero | E-mail | Web | 6. prosince 2011 v 19:09 | Reagovat

hej tak to je libovýý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Designed by Lady December
©