Mladá sláva

2. října 2010 v 16:02 | Lady December |  Myšlenky

Jsou úspěšní, krásní a slavní. Tisíce teenagerů k nim vzhlíží a blog.cz je zahlcen deníčky a "blogísky" o nich. Neskutečné množství dětí chce být jako oni. Dnes už je snad nemožné vyhnout se jménům Selena Gomez, Demi Lovato, Miley Cyrus a Justin Bieber. Osobně nejsem šílená fanynka ani jednoho s nich, ale také nejsem jejich zarputilá odpůrkyně.
Justin Bieber
          Přijde mi hloupé a zbytečné natáčet posměvačná videa na adresu Justina Biebera nebo jiných. Nedávno jsem náhodou narazila na video jedné slečny, ve kterém si hloupým způsobem dělala srandu z jeho hlasu a jeho samotného. Přiznávám, že jsem se u sledování dost nasmála. Ovšem nutno podotknout, že mi nepřišlo směšné, to co o něm říkala, ale to jak ona sama ze sebe udělala hlupačku před celým internetovým světem. Napadla mne otázka: "Co vede mladou "náctiletou" dívku, aby natočila takovou hloupost?" Přisoudila bych to nejspíš pubertě, která zatím ještě dost ovlivňuje její myšlení. No, ale puberta není nemoc - z toho většina lidí časem vyroste.
          Co se Justina týče si myslím, pokud tedy vydrží a nespadne z hvězdného nebe tak rychle jako se na něj dostal, tak to dotáhne daleko a jednou se vyrovná zpěvákům jako je třeba Enrique Iglesias. Jediné co mi na něm přijde teď zatím docela hloupé, tak to jsou texty jeho písniček. Říkám si, co může vědět takový šestnáctiletý kluk o opravdové lásce, ale zase na druhou stranu je pravda, že mě nenapadá o čem jiném by mohl takhle mladý zpěvák zpívat. Ono se to věkem jistě zlepší a přijde mi to přirozenější. Teď nemluvím jen o jeho textech, ale i o jeho hlasu. Ten má bezesporu skvělý, ale slova: "Baby, baby, baby," zní opravdu v dětském chlapeckém hlase směšně. S tím ale ještě nic moc neudělá. Proto je projevem nízké inteligence se mu posmívat, kvůli tomuhle.

Demi LovatoDále jsem zmiňovala Disneyho chráněnky Selenu Gomez, Demi Lovato a Miley. Dle mého názoru jsou to všechno velmi talentované slečny, které mají můj obdiv za to, jak dovednou zvládat slávu - zatím. Bez pochyby mají nádherné hlasy a mnohdy i skvělý vzhled. Což je ale můj osobní názor a otázka vkusu. Je opravdu zajímavé, jak dokáže jeden film nebo písnička pobláznit takovou masu mladých lidí. Hannah Montana se stala světovou bombou. Camp-rock stal také velkým boomem v dnešním moderním světě. Nebudu se ptát, jak se jim to povedlo. Ono stačí ukázat "dokonalý svět" kde komu a strhne to lavinu šílenství. Kdo by nemiloval "dokonalé" náctileté slečny a happy endy? Pro takové třináctileté děvče z maloměsta toSelena Gomez musí být jistě ráj. Sama se přiznávám, že některé filmy jsem viděla a pro mě na relaxování to byla velmi dobrá volba. Člověk nemusí moc přemýšlet. Teď by se to mohlo zdát jako urážlivá poznámka, ale tak jsem to opravdu nemyslela. Jsou filmy se složitou zápletkou a mnohdy třeba i drsné na psychiku
a také jsou filmy jako "Hannah Montana" nebo "A zase další popelka"
u kterých už po dvou minutách filmu víte, jak to dopadne. Obojí má své klady a zápory.
          Mnohým se může zdát, že "mladí slavní" ovládají svět, ale to není pravda. Chtěla bych jen vyzvat mladé blogery a i jiné. Vylezte ze svého malého světa Disney. Selena, Demi, Justin, Miley a jiní, které šíleně obdivujete a chcete být jako oni, neznamenají svět. Bezesporu to jsou skvělí zpěváci a herci, ale to je vše. Jsou mladí a krásní, ale to vy můžete být také. Nebuďte naivní a nesněte o slávě. Buď pro ni něco udělejte, máte-li co nabídnout a nebo žijte svůj život, tak aby jste byli se sebou spokojeni. To je mnohem víc, než peníze a sláva.
                            

(Zdroj: Obr. 1 Obr.2 Obr.3)
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 moon-lustre moon-lustre | Web | 2. října 2010 v 16:12 | Reagovat

Dala jsem 5 hvězdiček. Líbí se mi to. Všechno je otázkou vkusu, takže nelze zazlívat mladým slečnám, že si našly vzor...Každý touží po pohádce... ale je třeba si uvědomit, že je to jenom film, takže realita může být jiná.

2 Teia Warrilow Gingl Teia Warrilow Gingl | E-mail | Web | 2. října 2010 v 16:25 | Reagovat

Já osobně nejsem "absolutní fanoušek", ale pohybuji se v kruhu takových lidí. Většinou jsou to velmi inteligentní a talentovaní lidé a určitě z toho vyrostou... Ale taky se pohybuji v kruhu "antifanů" a musím uznat, že přestože jsou taky inteligentní a talentovaní, některé jejich vtípky jsou až kruté...

3 Alexandra Gryffin- Fox, okřídlená lištička Alexandra Gryffin- Fox, okřídlená lištička | Web | 3. října 2010 v 18:21 | Reagovat

Osobně nevidím na těchto hvězdičkách nic zajímavého. Nemusím je, ale neřeším je a neužírám se jimi jako to dělají ostatní. Pro mě za mě, ať si tu jsou a zpívají své naivní texty. Je mi jedno, kolik holek se do nich zblázní a bude je k smrti milovat. Tohle jde mimo mě.
Bieberův hlas se mi nelíbí (ano, slyšela jsem nějakou písničku), Miley alias Hannah mi leze krkem a považuju to za nějvětší pitmost (viděla jsem kousek jednoho dílu a stačí mi to na celý život). Demi Lovato má sice pěkný hlas, ale její hudba není pro mě. Poslouchám z větší části symphonic metal, doom metal, pagan metal nebo irskou hudbu. To, co nacházím v tého hudbě by nenašla u Lovato ani u Cyrus...
Přijde mi nadnesené, co se z nich dělá. Existuje tisíce nadaných zpěváků a zpěvaček... A že oni dostali možnost se nějak prosadit? Měli by si gratulovat. :)

4 appelez-moi eL appelez-moi eL | Web | 4. října 2010 v 16:39 | Reagovat

Od Seleny a Demi si občas něco poslechnu,ale rozhodně nejsem jejich velká faninka, jinak mi nevadí a neřeším je...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Designed by Lady December
©