Záchranný kruh...

24. října 2010 v 17:23 | Lady December |  Myšlenky

Svět fantazie

Na křídlech fantazie, letět na konec světa a ještě dál. Z dračího hřbetu pozorovat svět a sledovat krásu přírody. Nechat vlasy vát ve větru vonícím po Liliích a napínat ruce k mrakům. Odpočívat v paprscích Slunce a tančit ve svitu Luny. Bosky utíkat po louce oblečené v závoji z rosy.

"Fantazie, to není představovat si, co věci nejsou, ale udělat něco, co by mohly být."
Karel Čapek
         
Fantasy
Fantazie je dar, kterým byl obdarován každý z nás, ale málo kdo ho umí zhodnotit. Tak jako každý z darů se dá využít nebo zneužít. Většina lidí dělá jedno nebo druhé. Málo kdo dělá obojí. Na to už je třeba trochu důvtipu a přemýšlení. Lhaní, psaní, kreslení, focení, zpěv…
Ke všemu je třeba alespoň trocha fantazie. Někdy si říkám, že ten kdo nemá dost fantazie na to aby dobře lhal by měl raději rovnou říkat pravdu. Ten kdo píše a nemá při tom fantazii by se nikdy neměla chopit pera. Kdo kreslí nebo fotí a nechává se zajmout pouty reality a všednosti by neměl do ruky nikdy brát štětce nebo se pokoušet svět zachytit objektivem. Bez fantazie nelze tvořit a kdo se o to pokouší je naivní nebo slepý.
Fantazie nám pomáhá dělat realitu snesitelnější. Je poslední pomocí,záchranným kruhem před utonutím v šedi reality. Nelze najít dokonalého člověka bez fantazie. Nelze bez ní žít. Nelze bez ní milovat.
          Jsme příliš slabí a zranitelní na to abychom celý svůj život strávili v realitě. Každý před ní potřebuje někdy utéct. Nepovažuji realitu a fantazii za dva vzdálené světy. Pro mne se oba prolínají. Jeden se zobrazuje ve druhém.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Moon-lustre Moon-lustre | Web | 24. října 2010 v 20:59 | Reagovat

Líbí se mi tvé články na téma týdne...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Designed by Lady December
©