Svátky klidu a míru? Ale kdeže...

28. prosince 2010 v 17:05 | Lady December |  Myšlenky

Něco končí a jiné zase začíná…Christmas

Čas přejídání se a kvašení u našich televizí je skoro za námi a na dveře pomalu, ale jistě klepe rok 2011. Až se to zdá neskutečné, jak rychle to uteklo. Jsem za to ale ráda. Když se podívám za sebe, tak nevidím téměř nic, co by předešlý rok nějak řadilo do úspěšných. Je asi jediná událost, která by se nad těmi ostatními vyjímala a to je jedna citová záležitost za kterou jsem opravdu moc ráda. Rok 2010 se do mého života zapsal spíš jen jako problémový a obyčejný, nudný a všední. I když, možná se na to dívám příliš černě. Co je ale jisté, tak to je to, že na nastávající rok se velice těším. Čeká mě spousta nových událostí a změn. Už se nemohu dočkat první z nich.Ach ty Vánoce…

Když jsem byla malá, tak pro mne Vánoce znamenaly celý prosinec, ale čím jsem byla starší, tím se pro mě tento čas stále zkracoval. Ve třinácti to byly dva týdny a v patnácti jen týden. Teď je mi sedmnáct a Vánoce jsou pro mě dvě hodiny o Štědrém večeru a konec.
   Jako capart jsem se každý rok na Vánoce těšila a v noci z dvacátého třetího na dvacátého čtvrtého jsem nemohla spát. Dnes jsem ráda, za každou minutu slastného spánku a to vzrušení a napětí z dárků je nadobro pryč. Tento rok to byly asi nejkrizovější svátky ze všech. Poprvé v životě jsem ještě v prosinci neměla nakoupené dárky a poslední z nich jsem kupovala týden před Štědrým dnem. Vánoční úklid zbyl stejně jako minulé roky zase na mně. (Vy, kteří máte rodiče doma a s tímhle jim můžete jen vypomáhat, tak si toho važte. Opravdu je to šílenost.) Protože jsem absolutně nestíhala tak jsem ještě den před Vánoci pobíhala po domě s prachovkou se zničenými nehty a mastnými vlasy. Lezla jsem po oknech a věšela vyprané záclony. Celý den jsem byla v jednom kole a pak jsem večer padla téměř v bezvědomí do postele.
                                                

     To, že jako mladší jsem byla na Štědrý den už v sedm ráno vzhůru mne letos opravdu netrápilo. Stěží jsem vstala na oběd. Vánoce pro mne už ztratily takové to kouzlo, kdy nevím co dostanu nebo jestli vůbec něco dostanu pod stromeček. Při vyhlížení Ježíška z okna mého pokoje jsem téměř usínala a u rozbalování dárků jsem neochotně hrála překvapenou aby to nebylo mladšímu sourozenci,věřícího v Ježíška, divné. Ještě, že se mi naskytla možnost odjet po půl jedenácté pryč a být s kamarády a přítelem.
   Pečení cukroví? Zbytečnost - nebyl čas ani energie. Balení dárků? Na poslední chvíli. Byla jsem dokonce nucena držet svého bratra ve svém pokoji u filmů než naši dole v obýváku zabalí dárky.
   Stres, spěch a únava. Tohle by byla asi stručná nýbrž výstižná charakteristika letošních Vánoc. Teď se mi prázdniny chýlí pomalu ke konci a na mysli mám jen jediné - "Nikdy víc". S tímhle stylem života bych příští štědrovečerní večeři viděla ve znamení pizzy a redbullu.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 28. prosince 2010 v 18:12 | Reagovat

Stále a pořád si opakuju, proč zrovna najednou o Vánocích je zapotřebí uklízet snad i sklep a půdu..proč se to průběžně nemůže rozložit a před vánoci akorát utřít prach a vysát...zbytečná honička.

2 Luccienne Luccienne | Web | 28. prosince 2010 v 18:20 | Reagovat

Viděla bych nejen tyto Vánoce velmi podobně. Už to není, jaké bývalo a asi ani nebude. Po štědrovečerní večeři jsem byla taky ráda, že jsem mohla jet pryč, za kamarády...
Jak teď vidím, nejsem jediná, která už ani trochu neprožívá tyto svátky, je nás více...
Mám nějakou krizi, už se mi Vánoce nechtěly ani slavit, ale co jsem měla dělat. Jelikož mám také malého bráchu, celé to divadlo bylo nezbytně nutné.
A co se týče nového roku..Doufám, že bude mnohonásobně lepší, než rok 2010...

3 Moon-Lustre Moon-Lustre | Web | 29. prosince 2010 v 16:41 | Reagovat

Já jsem celkem ráda, že rok končí...

4 Berenika Berenika | E-mail | Web | 1. ledna 2011 v 9:40 | Reagovat

Podle mě Vánoce moc zevšedněly. Každý to slůvko vyslovuje a tak často, že se mu zenchutí, jako třeba nedávno mě. Letos jsem si v pokoji ani nevyvěsila žádnou ozdobičku, jen svíčky.

[3]:Přesně tak, já také. Někdy bych už chtěla mít za sebou víc let než mám, ale v poslední době spíš rychle utíkají, pokud zrovna nesedím u pc. XD

5 Luciaaas Luciaaas | Web | 5. ledna 2011 v 19:27 | Reagovat

Ahoj, prosímtě, mohla bych Tě o něco poprosit? Já mám trochu větší obrazovku a ty máš jako barvu okrajů i stránky nasatvenou bílou, takže já mám kusy na každé straně Tvého designu bílé... Mohla bys tam prosím dát třeba černou nebo tak, alespoň na stránku? Špatně se to čte ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Designed by Lady December
©