O nich ... Pro ně ...

13. února 2011 v 17:57 | Lady December |  Myšlenky
Smysl života

Ráda bych tento článek věnovala mým blízkým, protože jsou to právě oni kteří dávají mému životu smysl.

Myslím, že člověk který ho doposavad nenašel a neví co od života chtít se připravuje o ty nejkrásnější věci. Protože, jak řekl Karel Čapek:
"Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale chvíle, okamžiky, vteřiny…"
Mamka s bráškou ...Lidé bez smyslu života jsou smutní a prázdní. Kdo by stál o takový život? Měl by vůbec smysl? Já jsem jedna z těch šťastných a jsem za to opravdu moc ráda. Mým smyslem života jsou právě oni. Jsou to moji blízcí, které miluji a na které nedám nikdy dopustit. Díky nim jsem taková jaká jsem a právě jim děkuji za všechno.
  
V životě jsem poznala jednu velkou ženu. Byla to jednou z nejchytřejších osob, které jsem kdy poznala a já měla to štěstí, že byla mou babičkou. Je až neskutečné co všechno v životě dokázala a kolik věcí obětovala pro štěstí druhých. Babička byla primářkou patologie v Nymburce. Znamenala pro mě opravdu moc a ani nemluvím co všechno mě naučila. Myslím, že právem si zaslouží místo mezi velkými lidmi. Na lékařskou fakultu ji vzali až na podruhé, jen protože její rodiče nebyli komunisté. Kvůli dětem snášela nevěru svého muže, též doktora a vždy dokázala pomoct a poradit. Celý život pomáhala a byla tím hlavním pilířem, který držel naší rodinu pohromadě. Po její smrti před dvěmi lety se ukázalo, co všechno pro rodinu dělala, protože od té doby se naše rodina začala ještě více rozpadat. Nejen že byla velká, ale i dobrá. Škoda jen, že takových lidí není na světě víc.

            Možná se to zdá zvláštní, že mluvím o babičce a ne o své matce. To ale ještě neznamená, že by pro mě byla něco míň. Jen je můj vztah k ní jiný. Babička je můj vzor, díJá a bráška ...ky ní se hodlám hlásit na medicínu a mám jisté sympatie k oboru soudní patologie. Moje mamka je další z úžasných osob, které se mi vryly do srdce a nikdy z něj nezmizí. S ní mám zvláštní vztah. Vždycky jsem si přála aby můj vztah s ní jako má Rory s Lorelay v seriálu Gilmorova děvčata (dětinské přání). Dalo by se říct, že se mi to i splnilo - na čas, ale zase za jakou cenu? S mamkou je to jako na houpačce - jednou nahoře a jednou zase dole. Možná za to může krize, která teď u nás byla, nebo je příčinou třeba něco úplně jiného. Ono nic není jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Mámě jsem se narodila brzy - v sedmnácti a půl. Zmařilo to její šance na budoucnost studenta medicíny a celkově jí to obrátilo život vzhůru nohama. Ale to už nejde změnit. Je na nás jak si to tady zařídíme a jak to zvládneme. Věřím, že časem se náš vztah ustálí a budeme na té houpačce častěji nahoře. Bylo by to jistě fajn.
            Jako hodně lidí nejsem jedináček. Mám mladšího bratra o osm a půl roku. I když máme společnou jen matku, tak je to můj bráška a mám ho ráda. Jak by taky ne. Pravdou je, že často se s ním cítím jako s koulí na noze, ale zase díky tomu, že se o něj starám už od jeho narození, mám zkušenosti jako málokterá dívka v mém věku. Ono všechno zlé je pro něco dobré a věřte, že o tolik let mladší sourozenec je jedna z nejlepších antikoncepcí. :-)
          
V životě potkáme hodně lidí, ale málo z nich se nám vpije do duše tak, že na ně musíme myslet s každým výdechem. Ještě se mi nestalo, že bych byla zamilovaná tak jako jsem teď. Nikdy jsem necítila nic co by se jen vzdáleně podobalo tomu co cítím teď. Nebudu říkat, že mám smůlu na vztahy. To říká každý. Měla jsem dobré a špatné vztahy. Ale až teď jsem si uvědomila, že tenhle je ten nejlepší. Potkala jsem někoho kdo není "pan dokonalý" a ani se ho tak nesnažím brát,My...protože člověka milujeme pro jeho vady, zápory a jak je kvůli nám umí "držet na uzdě". Mám teď skvělý vztah při kterém mi nic nechybí - absolutně nic. Jsem za něj opravdu moc ráda, protože je to právě on kdo mě drží nad vodou. Je nádherné se ráno probudit a vědět, že je tady někdo kdo nás miluje a je tu pro nás v dobrém i zlém. Že je tu někdo kdo dává našemu životu smysl.
            A o tom to právě je. Smyslem života může být spousta věcí, ale jejich nezbytnou součástí je láska, porozumění a pocit jistoty. Potom si sami můžeme stanovovat své cíle, které nám v životě budou udávat směr. Ale bez téhle základní opory to nejde. Jsme příliš křehcí na to abychom to všechno zvládli sami. Potřebujeme druhé, kteří nám pomohou vstát když upadneme a ošetří nám rány.
          Je třeba v životě bojovat pospolu i když z toho boje stejně nikdo nevyvázne živý.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eleanor Eleanor | 13. února 2011 v 18:11 | Reagovat

Nádherné, opravdu krásné :-)
Chtěla bych znát někoho kdo by o mě napsal alespoň něco vzdáleně podobného :-)

2 Teraxa Teraxa | Web | 16. února 2011 v 15:55 | Reagovat

Moc krásný článek! Pro mě byl vzorem vždycky můj děda a trochu ironií je, že po genetické stránce jsme byli cizinci. Ale měla jsem k němu vždycky blíž než ke komikoliv jinému v rodině. A co za svůj život dokázal? Spousty obdivuhodných věcí a jedna z nich je, že také díky němu máme teď v našem městě zastřešený lední stadion. Lidí, které má člověk v životě rád je spousty, ale ti, co je bezmezně obdivuje jsou jedineční.

3 somebody somebody | Web | 18. února 2011 v 0:26 | Reagovat

Nádherně napsané! Jde vidět, že ty lidi máš moc ráda.
I pro mě, asi jako pro většinu lidí, jsou smyslem života mí blízcí a dobří přátelé.

4 hang-on hang-on | Web | 19. února 2011 v 20:18 | Reagovat

Krásný článek :) Nikdy mě nenapadlo se nad tm zamyslet takhle, ale máš ve včem naprostou pravdu :)

5 Lady December Lady December | 19. února 2011 v 21:35 | Reagovat

Děkuji, jsem ráda, že se článek líbil.:)

6 Christine.blog Christine.blog | Web | 20. února 2011 v 14:01 | Reagovat

Já nemám slov ... takže se pokusím vykoktat: ná...dher...né-! :-)

7 Nikolka Nikolka | 26. února 2011 v 19:56 | Reagovat

Zkus web o mp3 zdarma stahuj vice jak 300 000 mp3 bez omezeni: http://www.tvojemp3.net/ http://www.svetmp3.net/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Designed by Lady December
©