Maličkost

21. května 2011 v 10:53 | Lady December |  Myšlenky
Maturita
Minulý týden to byl přesně rok do mé maturity. Od té doby začaly hodiny s velkým nápisem "MATURITA" tikat o něco hlasitěji. Teď jsem v septimě na všeobecném gymnázium. Není to ani tak dávno co jsem si říkala, "do maturity ještě zbývá času dost" a když se teď podívám do kalendáře, tak se nestačím divit.
Závidím! Opravdu závidím svým přátelům, kteří maturovali u nás minulý týden a mají to. Chtěla bych už pryč a nebýt jen ta co má zatím jen základní vzdělání. Když člověk takhle jednou za čas vyplňuje nějaký dotazník, vidí položku "DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ" a po sedmi úmorných letech na těžké výběrové škole, je nucen stále psát "zákládní", je to strašně frustrující - alespoň tedy pro mě. Už se nemůžu dočkat až budu vycházet ze školy s maturitním vysvědčením a budu si moct říct, "mám to".
Na otázku jestli se maturity bojím nebo ne bych řekla, že ne. Nebojím se maturity jako takové, ale problém mi dělá to čekání na ni. Myslím, že není zase takový problém se na ni naučit, ale hlavně nevybuchnout po psychické stránce. Naštěstí pro mě, jsem si maturitní předměty nastavila tak, že se mi hlavou při pomyšlení na zkoušku honí věta: "To snad dám." Po zkušenostech co jsem slyšela od druhých vím, že maturita je nic oproti tomu co mne ještě čeká. Proto si zase na druhou stranu začínám říkat, proč se stresovat když tohle je zatím to nejmenší na nejjednodušší co mě čeká.
Pročítala jsem se tu články, které píší ještě děti o tom jak je to čeká za šest, sedm let. Pro ty mám snad jediný vzkaz: "ZBYTEČNĚ SE NESTRESUJTE, ALE ZASE TO NEPODCEŇTE." Není to potom vůbec sranda.

Stačí mít maturitu a nestarat se "za kolik"? Jak kdy a jak pro koho. Samozřejmě, že nejdůležitější je tu zkoušku vůbec udělat, ale ono mají v něčem ti profesoři pravdu, když vás ženou do toho aby vám nestačilo udělat maturitu se čtyřkami. Nevím, já osobně bych se cítila hodně poníženě kdybych sice odmaturovala, ale pak kdyby se mě někdo zeptal "za kolik" bych mu musela říct, že se čtyřkami. Ovšem, při přijímacím pohovoru se vás na známky ptát nebudou (buď máš nebo nemáš), ale co ostatní až se s vámi budou na tohle téma bavit. Budete se s dostatečnou chlubit, nebo lhát, že máte nejhůř chvalitebnou?
A další věc, je maturita dostačující vzdělání? Na to může mít každý jiný názor a netrhejte mi hlavu ze ten můj. Ovšem, že nějakému úspěšnému podnikateli, který se díky vlastnímu úsilí a selskému rozumu dostal vysoko, má velký dům se třemi plnými garážemi, to stačit bude. Ale co jiní? Já osobně si stojím za názorem, že maturita je dnes skoro nic a je pouhým začátkem. I když se mi to nelíbí, tak vyjdu ze školy s maturitním vysvědčením a nebudu skoro nic. Žádné zaměření a s možností průměrného platu někde v kanceláři, kde mě možná ani nebudou chtít, protože nemám žádnou praxi.
Mít maturitu je sice hezké ale v poslední době také nezbytné! Čím dál víc se začínám utvrzovat v tom, že ani to prostě mnohdy NESTAČÍ!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 21. května 2011 v 11:09 | Reagovat

No řekla bych že dost stačí maturita z nějakého specializovaného oboru, ale maturita z gymplu je jako vyjít prodlouženou základku, tam člověk opravdu neumí nic kloudně a nemůže dělat rovnou nic.

2 Princess of stupidos Princess of stupidos | Web | 21. května 2011 v 11:31 | Reagovat

Nádherný článek...
PS:Máš krásný obrázek v záhlaví!!!

3 Roman Roman | Web | 20. června 2011 v 13:29 | Reagovat

[1]: no i z odborných škol mnohdy absolventi neumějí nic... nejlíp jsou na tom učňové, ti mají dostatečnou praxi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Designed by Lady December
©