MATURITNÍ PLES

27. února 2012 v 8:57 | Lady December |  Myšlenky
Pro někoho životní událost, pro někoho možnost se opít jako dobytek.
Je to až neskutečné, jak to uteklo. Pamatuji si jak jsem po páté třídě nastupovala k nám na gympl a teď? Mám po plese a na krku maturitu. Už jen dva měsíce a bude tu. Ačkoliv mám z ní docela respekt, tak se těším. Asi hlavně proto, že to chci mít už za sebou a jít si jen pro to vysvědčení.
Co se plesu týče, tak musím říct, že byl skvělý. Ano mělo to své mouchy, ale tak to je snad vždy. Jediné, co mne docela mrzí, je to, že se přípravy na plesy zvrtly v "soutěž o nejlepší a pokud možno nedražší maturitní ples v historii Nymburského gymnázia". Ale na jednu stranu, co se dá čekat od gymplácké smetánky. Začalo to předhánění se kdo to bude mít dřív a kde. Potom následovala soutěž o nejkrásnější a nejdražší výzdobu a pak asi o půlnoční překvapení. Rok od roka to tu je horší a horší, už jen pohled od nižších ročníků mě utvrzuje o tom, že se opravdu těším až budu pryč. Kde jsou ty časy, kdy maturanti jezdili v favoritech a mladší k nim vzhlíželi?!
Teď musím říct, že i když si špatně vůbec nežiji, tak pohled na mladé co jim rodiče zaplatí řidičák a pak jim za to, že ho udělají, koupí auto, přijde opravdu vtipný. Ale zpět k plesu.
Vše probíhalo docela v pořádku až na neschopnou obsluhu, kterou jsme ovlivnit nemohli a fronty u baru. Odcházela jsem docela brzy, tak ty největší průšvihy vím jen z doslechu. Mám na mysli třeba tancující opilé profesory na stolech, které se pak rozpadly, rozbité osvětlení na pánských záchodech, vystříkaný hasičák a to ani nemluvím o tom jak nám chtěli naúčtovat poškrábanou podlahu. Zatím se všechno řeší, viníky ohledně stolů a hasičáku jsme našli tak ti si to zaplatí. Problém, je zatím s podlahou, ale vzhledem ke starostem, které mám, jsem se rozhodla se neangažovat. První co bylo, tak začali házet vinu na ochranku, kterou jsem zařizovala já. No nevím jak je to možné, ale do té doby co jsem tam byla, se mi zdálo vše v pořádku. Víc jsem neviděla tak nemohu ani soudit. Něco na tom pravdy asi určitě bude. Ale když už jsme u té neschopnosti, tak nemohu neopomenout "umění" naší fotografky.

Dostala se nám po měsíci polovina fotek a z toho je každá druhá rozmazaná. No, ještě, že jsem měla foťák a svých fotek mám dost. Ale naštve to. Na závěr bych, ale ráda řekla, že i když se to takhle zvrtlo, tak jsem ráda, že byl ples takový jaký byl.


Ono taky jinak jsme se ani zapsat do historie gymplu nemohli než nějakým průšvihem. Jediné co je ale opravdu zarážející je to, jakým způsobem se za nás náš ředitel "postavil". První co ho napadlo udělat když se o tom ráno dozvěděl bylo to, že na NÁS pošle policii, že na NAŠEM plese se nalévalo nezletilým. Dále řekl že všechny škody uhradíme a ještě zaplatíme profesionální úklid a to nemluvím o tom, že nám nedovolil si půjčit ani košťata na uklizení střepů, které zbyly po obsluze, která to tam válela po zemi víc než se váleli opilí. No jo, to je prostě náš ředitel. Ve škole nás nechá mrznout a posílá na nás policii. Už abychom byli pryč  Stejně na Oktávu B 2012 nikdy nezapomenou. A tom to je ne? :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leela Leela | Web | 27. února 2012 v 9:36 | Reagovat

Páni tak takovýhle průšvihy jsme ani my neměli :D, máte teda fajn ředitele no..

2 Sherylin Lee Sherylin Lee | E-mail | Web | 27. února 2012 v 9:54 | Reagovat

Veľmi pekné fotky. No áno maturitný ples je len jediný (u nás sa to volá stužková), lebo nám dávajú také stužky. Ja aj keď som maturovala pred dvoma rokmi, stále spomínam na to, aké to bolo. Žiaľ my sme mali zas nekvalitné DVD-čka, niektoré nefungujú a ja zhodou neprajných okolností mám presne také DVD-čko. No škoda :).

3 rampatau rampatau | Web | 27. února 2012 v 10:09 | Reagovat

U nás byla stužkovaná pro prváky, maturitní ples pro maturanty. Ten náš taky nebyl bez kazu, ale žádný průšvihy se neobjevily. Co se týče nalévání nezletilcům, tak odpovědnost nese majitel podniku, popřípadě provozovatel, ne maturanti, kteří využili jeho služeb pro uspořádání plesu. Pokud vysloveně nezasáhla policie, tak je nesmysl jim to hlásit, zbytečné problémy. Stejně tak nenesete vinu za rozbité nádobí. Ta se uplatňuje přímo vůči tomu, kdo něco rozbil, na kolektivní vinu se nehraje. A v neposlední řadě bych taky mohl napsat, že vrcholnou odpovědnost za studenty, kteří nejsou zletilí, nese pedagogický sbor zastoupený ředitelem školy, protože odpovědnost rodičů je do určité míry na školních akcích snížena, tak ať to říďa tak neprožívá. Hodně štěstí u maturity, není to zas tak těžký ;-)

4 Houp Houp | Web | 27. února 2012 v 10:50 | Reagovat

I přes veškeré ty mouchy to muselo bejt nádherný. Fotografie se povedli :)) No ale teda ředitele máte vážně číslo. S nim jste si museli užít. :D ;-)

5 bludickka bludickka | Web | 27. února 2012 v 12:50 | Reagovat

moc ti to na fotkách sluší. na mým maturáku se mi asi nejvíc líbilo půlnoční překvapení :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Designed by Lady December
©