A mám to za sebou!

27. května 2012 v 16:13 | Lady December |  Deník
Dne 27. května 2012
Oficiálně mohu říct, že mám maturitu. Abych řekla pravdu, tak nejhorší na tom je asi to čekání na to než si jdeš losovat otázku, potom už to prostě nějak dáš. Já osobně jsem si říkala, že musím, protože se znám, jakmile něco není otázka "života a smrti", tak se k ničemu nedokopu. Potom co jsem se dozvěděla, že jsem dala matiku, tak pro mě neexistovalo něco jako neúspěch. Když jsem si o ústní češtině vytáhla otázku "Postřižiny - Bohumil Hrabal", tak musím říct, že mě to nekoplo, i když jsem ostatní, dle mého názoru, uměla, tak tohle byla skvělá volba a to už jen z toho důvodu, že jsem z ní byla zkoušená na konci čtvrťáku. Navíc profesoři se na mě usmívali a byli opravdu vstřícní. Co se týče biologie a angličtiny, tak se také nemůžu stěžovat na výběr otázek, dalo by se říct, že štěstí tam asi v tu chvíli, když jsem si losovala, bylo se mnou.

Otázky Great Britain in general a Prokaryotická buňka + žahavce nebyly tak zlé, ale ano mohla jsem si vytáhnout lépe. Teď mě asi opravdu trochu mrzí to, že jsem si nevytáhla otázku kde byla nějaká orgánová soustava člověka, něco co mě baví víc. Co se týče obhajoby maturitní práce, tak se ti musím přiznat, že takhle se mi hlas snad ještě nikdy neklepal a rozhodně jsem se takhle nikdy nezpotila. Ono na jednu stranu téma Karcinom prsu - cytologická vyšetření, nebyl zrovna šťastný výběr tématu, ale tak hlavní je že to dopadlo výborně a mám to za sebou. Teď si už jenom 1. června dojít na městský úřad do Nymburka pro maturitní vysvědčení a 8miletá kapitola s názvem "Gymnázium Nymburk" se uzavře. Je to úžasný pocit, opravdu. Jediné co mi jej kazí, je nezájem mnohých od kterých jsem čekala radost a chuť se mnou oslavit ten úspěch. Ale ono to zase tak zlé není, doma byli nadšení, tak to mi musí stačit. Na druhou stranu si za to mohu možná sama, byla jsem to já kdo tvrdil, že to je samozřejmost to zvládnout, že po těch 8mi letech nelze neuspět, protože by to asi moje EGO nezvládlo. Ale zase radost a gratulace od některých mohla být větší. Ale to jsem já, věčně nespokojená.
Teď mě už jen čekají čtvero příjmačky na lékařské fakulty a farmacii. Tak snad je zvládnu, stejně jako tohle a dostanu se alespoň na jednu z nich. Opravdu moc bych si přála aby "klapla" 3. lékařská fakulta - všeobecné lékařství. Ale uvidíme, rozhodně jsem připravena, pro to udělat maximum. Potom, už jen vyřešit nějakou brigádu co mám ke stávající "práci" a budu za vodou. Ono dneska totiž není jednoduché brigádu sehnat, když nejste z hotelovky. Ještě před maturitou jsem šla na zkoušku do jedné restaurace ve městě a odpracovala jim tam několik hodin přes dopoledne a obědy jako servírka. V inzerátu nebylo nic o tom, že hledají někoho se zkušenostmi a už vůbec ne, že preferují lidi z hotelovky. Nejen že jsem je musela nutit aby mi vůbec něco ukázali, byli protivní a povýšení, ale po tom co jsem se naučila během chvíle snad všechno co jsem mohla, tak mi řekli něco ve smyslu "jako dobrý, jsi fakt šikovná, ale hmm, no my se ti když tak ozveme, ještě tu máme totiž pár lidí z hotelovky tak musíš chápat, že vezmeme případně je, ale třeba se ozveme." No asi jsem jako nezaplacená výpomoc byla dobrá. Potom jsem měla jít do cukrárny v druhém městě, celou dobu se mi majitel neozval a pak mi v neděli v 11 večer napsal, že mu jedna brigádnice odpadla, že mám přijít následující den v 11 dopoledne, tak jsem tam jela, a na místě se z toho vyklubalo to že vůbec nejde o cukrárnu ale o restauraci, kde jak jinak upřednostňují lidi z hotelových škol a že měli za to že jsem z hotelovky, ale prý jsem to mohla zkusit. Tak jsem se otočila a šla, protože na to aby se opakovalo to co minule, tak na to jsem neměla čas. Díky tomu nedorozumění restaurace - cukrárna jsem měla možnost se potkat se dcerou majitele té restaurace která mi nabídla že otvírá novou cukrárnu a že hledá brigádnice, že sice někoho už má, ale budeme se moct střídat. Vše vypadalo pěkně, byla jsem tam den na zkoušku a vypadalo to, že klaplo. V úterý před maturitou jsem si měla přijít dohodnout směny, a ráno mě vzbudila sms "něco se nám tady zkomplikovalo, brigádníky zatím přijímat nebudeme,pokud budete mít zájem přijďte na konci června" - skvělé, další vyhozeném čas za to, že možná a to ještě není vůbec jisté budu mít nějakou brigádu od července. Na to já ale čekat nemůžu když mám volno už teď a potřebuji peníze na prázdniny. Zatím to vypadá, že snad mi klapne brigáda u mého nevl. Otce v práci ale vypadá to, že to bude na třísměnný provoz, u čehož nevím, jak se budu pořádně vídat s přítelem. No ale holt se to bude muset nějak vymyslet, navíc, ještě nevím jestli mě vůbec vezmou už teď. Ještě, že mám pořád to své OVB i když z něj fakt nadšená nejsem už jen kvůli mínění okolí, ale tak alespoň něco. Navíc to teď vypadá na slušné smlouvy.
Myslela jsem si, že je jednodušší sehnat brigádu když jste plnoletí a můžete už nastoupit třeba o měsíc dřív a na čtyři měsíce, ale ne, téměř všude s vámi s prominutím "vyjebou". No nikde to není jednoduchý. Vždy se najde někdo kdo vám bude házet klacky pod nohy, ale tak musíme se s tím umět porvat. Zvládla jsem maturitu, rodinnou krizi, finanční krizi, tak proč bych nezvládla tohle?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Brave Tangerine Brave Tangerine | Web | 27. května 2012 v 17:18 | Reagovat

Véééééélkááááá a upřímnáááá gratulace k maturitě ode mě..! Snad jsem ti vynahradila všechny ty, co ti nepopřály..:) Jsi moc šikovná žes to tak skvěle zvládla a držím palce, ať ti ta lékařská fakulta klapne a je to všechno fajn..:)
A pokud jde o brigádu, no s tou je to složité, ale ty nějakou určitě seženeš..:) Věřím v Tebe..:P Tak hodně štěstí  ať všechno klapne..:)
PS: Píšeš vážně dlouhý články..:D Ale přečetla jsem ho celýýýý..:D

2 Terýsek Terýsek | Web | 27. května 2012 v 17:38 | Reagovat

Tak moc gratuluji :-) Na medicínu se určitě dostaneš :-) Já se maturity bojím už teď a to mě čeká ještě pár let pilného studia.

3 Ela Ela | Web | 27. května 2012 v 18:16 | Reagovat

Gratuluji! :-)
Mimochodem, proč zrovna na 3. LF?
Letošním sylabem (žádná anča v prváku) se v očích studentů ostatních pražských LF (co jsem se bavila) docela degradovali... Možná je ten modulový systém v něčem fajn, ale představa, že bych měla umět anatomii, histologii, fyziologii a kdo ví co všechno ještě NARÁZ a převelilice detailně, to mě docela děsí :-D

4 Lady December Lady December | Web | 8. června 2012 v 20:32 | Reagovat

Děkuji za gratulace:) Jinak ta 3.lf, právě pro to, že to je jiný. :) Mám plán se v prváku učit něco na druhák :D :D

5 Ela Ela | Web | 12. června 2012 v 18:31 | Reagovat

Klepne tě z toho :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Designed by Lady December
©