Protože, jen na krávu čeká doma vůl, hlupáka může mít každá a správný chlap se ukradnout nenechá.

4. dubna 2013 v 18:37 | Lady December |  Myšlenky
___Tak trochu mě dostává to, jak si lidé stěžují na sebe navzájem. Ublíženo bude tomu, kdo si ublížit prostě nechá. Tomu co si nedá dostatečný odstup, nebude mít nadhled a nezůstane nohama alespoň částečně na zemi. Víš, ono když máš hlavu v oblacích, tak je dost pravděpodobné, že se čas od času o nějaký ten kořen přes cestu přerazíš. Stejně tak, si ale neužiješ toho být " my dva," když se budeš příliš bát si druhého k sobě pustit. Vždy je to risk a vyžaduje to určité úsilí. Stejně tak, že je na každém z nás, co do toho budemd ochotni dát.
___Nevím jestli to je ještě nějaký pud sebezáchovy vybudovaný díky tomu, jak jsem si vlastně před nějakým časem asi i sama ublížila a změní se to a nebo to je prostě zkušenost z toho co mi dává takový pohled na věc a bude to tak už pořád. Každopádně to nic nemění na tom co si myslím právě teď.
Jen malé varování před tím shlukem špatně uchopitelných informací, které jen prostě musely ven. Čtení pod perexem, jen pro ty více vnímavé.

I.
___Lidé jsou bezohlední, lháři a intrikáři. A to jak k sobě, tak k ostatním. Smutnější je ta první varianta. Přijde mi více než úsměvné když jdu ven se zdánlivě dospělým člověkem a on tam na mě začne sypat dávky těch notoricky známých věcí, o kterých se ví, že většinu holek položí na lopatky.
___Myslím tím zástupy lichotek, objetí, polibky, držení se za ruce a to co asi na většinu zabírá nejvíc - projevy strachu, plachosti, stydlivosti a romantické duše, empatie a zájem o to co je zjevně v jejím životě důležité.
(To není těžké u většiny lidí zjistit v prvních dnech psaní a nebo díky sociálním sítím, kde na sebe lidé prozradí i to co nechtějí, že? )
___Já tedy netvrdím, že to je špatné, ale jen do jisté míry se to dá brát vážně. Faktem je, že to trochu ve mně probouzí zvědavost. Jestli takoví lidé jsou opravdu přesvědčeni o tom, že jim to ten druhý určitě spolkne a že čím víc toho navykládají, tím větší je pravděpodobnost úspěchu - no někdo možná ano, ale to je každého věc.
___Je vlastně opravdu vtipné pozorovat to, jak si je někdo svým chováním a následným výsledkem tak jistý, že když je ten druhý potom prostě posadí na zadek a vyvede je z jejich omylu, tak koukají jako by jim uplavaly hračky. No, vysoké sebevědomí a přehnaná jistota mají v sobě určitá rizika. A kousance do ega pak bolí.
___Opravdu málo lidí si uvědomuje a ještě méně jich bere vážně to - Nečiň druhým to co nechceš aby oni činili tobě. Stejně tak, ale neznamená, že budete-li se chovat k ostatním, jak by to asi mělo být, tak vám to nutně budou oplácet tak jak čekáte. Bylo by hloupé a naivní to tak brát.
___Nevím všek, na co si stěžuje člověk, co se chová tak, že by si zasloužil pár facek, když mu to druhý oplatí stejnou mincí a dá mu ochutnat vlastní medicínu. Je pravda, že sama jsem si už párkrát "vymáchala hubu" jen díky sobě, ale ono to člověk potřebuje. Jen se pak nesmí divit. Udivuje mě - no vlastně ani tak moc ne - jak ty malé holky sní o svém princi a panu dokonalým, ale pak se zlejskaj na párty jako čuňata, že tam lezou po každém co si to nechá líbit. No, princ by asi nechtěl podnapilou nádheru s rozmatlaným makeupem, cigárem u huby, která nedojde domů po svých, nebo ano? Z toho tedy přirozeně plyne - chovej se jako princezna a dostaneš svého prince.
(Teď se nabízí otázka - Co s princem? Ale to je asi otázka osobního vkusu.)
___Doufám, že se moje teorie neliší od reality příliš moc - to bych byla asi trochu zklamaná. Ale, tak už se mi několikrát potvrdilo, že "vrána k vráně sedá," tak na tom asi něco bude.
II.
___Jak řekl Albert Einstein - "Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe." - a lidé mě o tom přesvědčují dennodenně!
___Když se podívám do svých vztahů v minulosti, nechovám k nikomu z bývalých partnerů zášť ani nemám potřebu kohokoliv z nich urážet. Však, lhala bych sama sobě, kdybych si říkala, že dostat je pro mě nebylo jednoduché. Vlastně mi přijde a je to dost smutné, že to všechno šlo podle jedné osnovy a vždy mi to vyšlo. Pak ale člověk pozná konečně někoho kdo mu to nespolkne a je uchvácen. (no dobře, trochu silné slovo)
___Protože, když nemůžu mít něco hned a snadno - tak mě to o to víc baví. Tobě nepřijde do očí bijící, že hlupáka může mít opravdu každá? (A inteligence je prostě sexy!) Zrovna moje povaha je taková, že se potřebuji bavit a smát se - také nejsem jediná, vlastně mám dobrý důvod si myslet to, že to tak má valná většina lidí.
___Jak řekl, jeden chytrý člověk "je lepší ženu štvát, než ji nudit." A je to pravda. Malé hlouposti se člověk zasměje stejně tak jako malému popichování. Ale je třeba si také uvědomit, že některé věci jsou už přes čáru. Ano jak řekl Ektor:

"Musíš se víc bavit, víc smát a míň brečet.
Někdy ty mí joky vzít, spláchnout svý křeče.
Ukaž ten intelekt a zkus bejt trochu nad věcí."

___Ano ale uznej že nevědět, že Francie má moře a velká dávka arogance a útoky na ego, hraničící s urážkou jsou už opravdu trochu moc - alespoň na mě.
III.
___Někdy jsem četla na facebooku ve veřejných příspěvcích u jednoho z těch "sladkých" obrázků: Opustil tě kvůli jiné? Neplakej. Opravdový chlap se totiž ukradnout nenechá. Ono to není zase tak jednoduché. Myslím, že všichni víme své. Ale uznávám, že to zní hezky a něco na tom bude. Je fakt, že na nevěru mám svůj názor.
___Každý se chová, jak mu to je přirozené a pak nám nezbývá nic jiného než si uvědomit, že chyba byla pravděpodobně na obou frontách, proč mít pak důvod odcházet nebo podvádět? A pokud to je jen čistě ze zábavy a egoistických pohnutek si něco dokazovat, tak proč se pak s takovým člověkem zahazovat ne? Každý svého štěstí strůjcem.
___Jsi nešťastný? Změň to. Jen ne tak abys tím ublížil lidem ve svém okolí.
(I když je pravda, že ani to někdy úplně nejde - pak asi lepší zvolit alespoň to menší zlo.)
___Až teprve v poslední době jsem si uvědomila jak moc věcí jsem udělala špatně, co jsem mohla udělat lépe, ale také to co jsem udělala dobře a jsem za to šťastná. Teď vím, že i pro sebe je třeba chtít to nejlepší. A není v tom sobeckost, je v tom je nechuť se spokojit s málem a průměrem. A to mi sakra věř, že to chce dost přemýšlení, energie a činů. Ale já to prostě chci - a rozhodně víc, než kdejaký puberťák iPad - protože, jen na krávu čeká doma vůl, hlupáka může mít každá, správný chlap se ukradnout nenechá a protože JÁ jsem prostě JÁ.
* * *
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rýža Rýža | Web | 4. dubna 2013 v 19:12 | Reagovat

Jen na krávu čeká doma vůl - to by se mělo tesat do kamene! :)

2 Anonymous Anonymous | 4. dubna 2013 v 19:24 | Reagovat

Trošku zmatený článek :D Jako myšlenka dobrá ale špatně se mi to čte.

3 Lady December Lady December | 4. dubna 2013 v 21:59 | Reagovat

[1]: A nejen tam ;-)
[2]: To víš, občas hlava jede a je toho moc najednou co by chtěla říct. Možná lepší číst pomaleji - chápu, že moje myšlenkové pochody (nebo sprinty?) nemusí být vždy dobře čitelné natož k pochopení. :-)

4 annnm annnm | 4. dubna 2013 v 22:45 | Reagovat

O čem tedy vlastně je článek? :-D

5 Lady December Lady December | 5. dubna 2013 v 12:28 | Reagovat

[4]:Dost možná i o tobě :-)

6 D. D. | E-mail | Web | 23. dubna 2013 v 10:39 | Reagovat

Mně to ani moc zmatené nepřijde - ale to možná proto, že jsem zvyklá psát podobným stylem :) Četlo se mi to dobře.

7 lida lida | 20. června 2013 v 11:44 | Reagovat

a co je pro ženskou nejlepší????když odejdu zůstanu sama,ženská bude se svým platem v nouzi,když to řeknu slušně,když neodejdu snášet buzeraci a dělat někomu ještě za to služku.Láska a porozumění fungují tak 2 roky v průměru,když přijdou děti jste v síti.

8 Denisa Denisa | Web | 18. května 2015 v 13:45 | Reagovat

Naprosto ti rozumim.

9 Robertelits Robertelits | E-mail | Web | 28. listopadu 2017 v 17:13 | Reagovat

Doctor Who is now considered a British Institute and has come a long way since it first aired on November 23rd 1963. The very first show saw the Doctor travel 100,00 years into the past to help some dim cavemen discover light. After 26 seasons and seven Doctors later the series came off our screens in 1989 much to the disappointment of the huge devoted fanbase. In 1996 an attempt was made to revive Doctor Who but it wasnt until June 2005 when it came back with a vengeance with Christopher Eccleston as the ninth Doctor that put the series back on the map as it were. It then went on for 5 years with David Tenant portraying the Doctor until 2010 when Matt Smith took over the role. Today it is still a great family show and has attracted many new fans.
<a href=https://www.cialissansordonnancefr24.com/acheter-du-cialis-generique/>https://www.cialissansordonnancefr24.com/acheter-du-cialis-generique/</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Designed by Lady December
©